Zdjęcie przedstawia uczestników wernisażu wraz z Mariuszem Weltrowskim na scenie Mediateki KBP

11 maja w Mediatece KBP odbył się wernisaż zdjęć Mariusza Weltrowskiego pt. „Kody Natury”. Podczas otwarcia wystawy Dyrektor KBP Dariusz Pawlikowski powitał gości i przeprowadził krótki wywiad z autorem eksponowanych fotografii. Mariusz Weltrowski, który na co dzień pracuje w Dziale Komputeryzacji KBP, chętnie odpowiadał na pytania i odnosił się do swoich prac. Podczas wernisażu publiczność dowiedziała się co inspiruje bohatera wieczoru, jakie są jego ulubione tematy fotograficzne oraz gdzie „łapie najlepsze ujęcia”. Otwarcie wystawy odbyło się w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, jak to zwykle bywa w gościnnej Mediatece KBP. Wystawa zorganizowana została w ramach Tygodnia Bibliotek 2023, a oglądać ją można do końca czerwca.
Mariusz Weltrowski o sobie: „W wolnym czasie zabieram sprzęt fotograficzny i jadę w teren szukać ciekawych miejsc, kadrów. Od kilku lat fotografuję naturę, krajobraz, makro, zwierzęta, ludzi. Z czasem zwykłe „pstrykanie” przekształciło się w pasję i tak już ta fala mnie niesie i pcha do przodu dając możliwość kreatywnego spojrzenia na otaczający magiczny świat. Odkrywam na nowo to co jest w zasięgu naszego wzroku. Moja fotografia „Krowia łąka” zajęła III miejsce w konkursie organizowanym przez czasopismo Foto-Kurier w kategorii „Zwierzę” i została opublikowana w numerze 5/2022.
Okolice Koszalina oraz dalsze zakątki województwa zachodniopomorskiego są bardzo atrakcyjne pod względem krajobrazu. Czasami przychodzi mi zapuścić się w odleglejsze rejony naszego kraju, przeważnie są to, Beskidy, Tatry, Sudety. W przyszłości mam zamiar udać się w podróż na teren Polski wschodniej m.in. na Podlasie, więc tematów fotograficznych nie zbraknie mi na najbliższe lata. W moim działaniu posługuję się zasadą: „Życie to walka, w przypadku fotografii to walka o najlepszy kadr.”

Dyrektor KBP Dariusz Pawlikowski i Mariusz Weltrowski na scenie w Mediatece
Mariusz Weltrowski przyjmuje gratulacje od gości wernisażu
Uczestniczki wernisażu
Mariusz Weltrowski