W głebi, od lewej: Urszula Kurtiak, z-ca dyrektora KBP-Beata Sawa-Jovanoska, Edward ley. Na pierwszym planie zgromadzona publiczność

W dniu 17 maja w Galerii Region KBP przy pl. Polonii 1 odbył się Wernisaż książki Niccolò Machiavellego „Książę” z ilustracjami Sebastiana Krupińskiego wydanej przez Kurtiak i Ley Wydawnictwo Artystyczne.

„Książę” Niccolò Machiavellego to jedna z najsłynniejszych książek literatury światowej. Z powodu odważnych myśli autora w niej zawartych, w przeszłości jej czytanie było zakazane. Każdy egzemplarz tej kolekcjonerskiej edycji wydrukowanej na specjalnych papierach przez Wydawnictwo Kurtiak i Ley jest oprawione ręcznie w skórę z intarsjami. Posiada całostronicowe złocone ilustracje. To dzieło oryginalne i wyjątkowe wydane zostało w nakładzie 88 numerowanych egzemplarzy.

Publiczność zgromadzona na wernisażu książki Niccolò Machiavellego „Książę”
Książka Niccolò Machiavellego „Książę” umieszczona w gablocie
Pracownica Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley przy pracy
Od lewej: Urszula Kurtiak, Edward Ley na temat prezentowanej książki Niccolò Machiavellego „Książę”
W głębi: Katarzyna Stenzel podczas recytacji na wernisażu książki Niccolò Machiavellego „Książę”, na pierwszym planie zgromadzona publiczność.
Publiczność zwiedzająca wystawę