Artyści i artystki, których prace wyeksponowano na wystawie w Galerii Region

11 maja w Galerii Region KBP odbył się wernisaż prac malarskich i obiektów tworzonych przez uczestniczki i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 1 w Koszalinie.
Wystawa "Niezła Sztuka" zorganizowana została w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia PSONI Koła w Koszalinie. Podczas wydarzenia głos zabrali Dyrektor KBP Dariusz Pawlikowski, kierowniczka WTZ nr 1 Joanna Zduńska oraz Przewodnicząca Zarządu PSONI Koła w Koszalinie Izabela Stec, którzy pogratulowali artystkom i artystom wspaniałych realizacji twórczych. Wernisaż obfitował w gratulacje i podziękowania dla twórców i twórczyń oraz terapeutek i terapeutów, pod których okiem obrazy i obiekty zostały wykonane.
Pretekstem do wystawy był m.in. Dzień Godności, jak co roku obchodzony w maju. Ekspozycja składa się z prac wykonanych różnymi metodami i technikami tj. pouring, papieroplastyka (scrap, quilling), stemplowanie oraz ceramika. Punktem wyjściowym, bazą każdego obrazu jest akryl. Poprzez ten rodzaj twórczości uczestnicy i uczestniczki WTZ starali się pokazać to, co dla nich jest ważne, to o czym marzą, to co sprawia im radość.

Przemawia Dyrektor KBP Dariusz Pawlikowski
Uczestnicy wernisażu, po prawej kierowniczka WTZ nr 1 Joanna Zduńska oraz kierowniczka Oddziału Zbiorów Audiowizualnych KBP Małgorzata Weiss
Dyrektor KBP Dariusz Pawlikowski wręcza kwiat kierowniczce WTZ nr 1 Joannie Zduńskiej, po prawej Przewodnicząca Zarządu Koła PSONI w Koszalinie Izabela Stec
Przemawia Przewodnicząca Zarządu Koła PSONI w Koszalinie Izabela Stec, po lewej kierowniczka WTZ nr 1 w Koszalinie Joanna Zduńska