Weronika Teplicka podczas omawiania wystawy.

16 listopada 2022r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się otwarcie wystawy „Pamięć miasta – Koszalin” Weroniki Teplickiej. Wystawa została realizowana w ramach projektu „Pamięć miasta – Koszalin” składającego się również z cyklu warsztatów, które odbyły się w Kawiarni Powidoki, Koszalińskiej Bibliotece Publicznej, Głównej Bibliotece Lekarskiej oddziale w Koszalinie i Muzeum w Koszalinie. Podczas wernisażu artystka opowiedziała o swoim cyklu malarskim zainspirowanym historiami związanymi z Koszalinem i zaprezentowała prace uczestników warsztatów.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a tych, którzy nie mogli pojawić się na wernisażu, zachęcamy do oglądania prac Weroniki Teplickiej w Galerii Region do 31 grudnia.

Weronika Teplicka – artystka wizualna, ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – obecnym Uniwersytecie Artystycznym (dyplom w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego) w 2007 r., studiowała też w Accademia di Belle Arti w Neapolu. Zajmuje się malarstwem, instalacją, tworzy obiekty ze swoich nieudanych obrazów, odpadów, rodzinnych pamiątek itp. Od ponad 2 lat realizuje projekt „Opowieści o codzienności” będący dokumentacją jej życia. Prace artystki znajdują się m.in. w Kolekcji Galerii Bielskiej BWA. Pracuje w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku na stanowisku kuratorki rezydencji artystycznych, realizuje cykl warsztatów dedykowanych kobietom „Spotkajmy się, porozmawiajmy, twórzmy”. Stypendystka programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydenta Miasta Koszalina.

Wystawa jest realizowana w ramach stypendium Prezydenta Miasta Koszalina na rok 2022.

Weronika Teplicka i Dyrektor Dariusz Pawlikowski podczas witania gości.
Dyrektor Dariusz Pawlikowski wita gości.
Goście wernisażu.
Weronika Teplicka podczas omawiania prac uczestników warsztatów.
Uczestniczki warsztatów wskazujące swoje prace.