Tablica rozpoczynająca wystawę ze zdjęciem i biogramem Zygmunta Wujka, w tle widać trzy inne zdjęcia artysty

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę towarzyszącą promocji publikacji dr Anny Gut Czerwonki pt. „Zygmunt Wujek. Artysta nietypowy”. Wystawa jest dostępna w Galerii Region KBP od dnia 6 lutego 2020 r. Składa się ona z dwóch części. Na pierwszej z nich znajdują się materiały ze spuścizny Zygmunta Wujka przechowywanej w zasobie Archiwum Państwowego w Koszalinie.

Materiały biograficzne, a także wybrane realizacje artystyczne zostały przekazane do Archiwum zarówno przez samego artystę, jak i jego rodzinę, przyjaciół i znajomych. Dzięki ich trosce dokumenty, pamiątki, zdjęcia, prace Zygmunta Wujka przechowywane będą w zasobie Archiwum Państwowego wieczyście.

Drugą część wystawy stanowi cykl portretów wykonanych przez koszalińskich fotografików – Edwarda Grzegorza Funke (zdjęcia wykonane w latach 2013-2018), Wojciecha Szweja (zdjęcia wykonane w 2014 r.) oraz Izabeli Rogowskiej (zdjęcie wykonane w 2016 r.)
Wystawa będzie dostępna w Galerii Region KBP do 27 lutego2020 r.
Zapraszamy serdecznie.

Trzy zdjęcia Zygmunta Wujka: jedno przy montażu wystawy w Osiekach i dwa portrety artysty, w tym jeden z psem
Zygmunt Wujek na fotografiach: zdjęcia z pracowni, podczas spotkania z publicznością i artysta na portrecie zamyślony
Zygmunt Wujek przy swoich pracach m.in. w parku i przy stawianiu pomnika, zdjęcie papieża.