Na zdjęciu: Trzy sztalugi, na nich znajdują się tablice zawierające informacje na temat życia i twórczości Zygmunta Wujka

Zmarł znany koszaliński artysta rzeźbiarz Zygmunt Wujek. Pomniki i tablice pamiątkowe Jego autorstwa można spotkać w wielu miejscach Koszalina – także na gmachu biblioteki (portret patrona Joachima Lelewela). Artysta w swojej twórczości był w dużym stopniu społecznikiem wspierającym inicjatywy upamiętnień związanych z naszym miastem.

Uniwersytet III Wieku przy Fundacji Happy Days w Koszalinie postanowił zorganizować wystawę przybliżającą twórczość zmarłego niedawno koszalińskiego artysty, Zygmunta Wujka.

„ Pan Zygmunt Wujek był przyjacielem Uniwersytetu, ale również przyjacielem dzieci, dlatego zmotywowało nas to do stworzenia wystawy z jego pracami. Do współpracy zaprosiliśmy KBP w Koszalinie, w której tak często wystawiał swoje prace” – mówią organizatorzy.

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 stycznia w Galerii Region Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1 o godz. 13.00. Ekspozycje będą dostępne do 8 lutego. Zapraszamy serdecznie.