Co się stało z Iwoną Wieczorek

Kategoria: Książki
|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 66
Co się stało z Iwoną Wieczorek

Śledztwo w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek prowadziła Komenda Wojewódzka Policji i Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, ale w poszukiwania zaangażowani byli również tzw. Łowcy cieni (policjanci z Poznania, specjalizujący się w tropieniu najbardziej niebezpiecznych przestępstw), detektywi, jasnowidze, radiesteci. Medialny rozgłos towarzyszący od początku sprawie aktywizował działania policji, ale bez rezultatu. Janusz Szostak, autor „Co się stało z Iwoną Wieczorek?” uważa, że sprawcy mogli być związani z półświatkiem biznesmenów, policjantów oraz pracowników wymiaru sprawiedliwości.

Nadzieja na rozwiązanie zagadki odżyła po przekazaniu sprawy Prokuraturze Krajowej. Janusz Szostak wraz z Fundacją Na Tropie podjął się zbadania wątków związanych ze zniknięciem nastolatki. W swojej książce opisuje przebieg reporterskiego śledztwa, rejestruje rozmowy z osobami związanymi z dramatem, analizuje zebrane materiały i tomy policyjnych akt. Jest przekonany, że morderca Iwony Wieczorek przewija się na kartkach książki. Deklaruje także kontynuowanie dziennikarskiego śledztwa, jeśli policyjne dochodzenie nie zakończy się sukcesem.

Iwona Wieczorek zaginęła nad ranem 17 lipca 2010 r. w drodze z sopockiego klubu Dream Club do domu w dzielnicy Jelitkowo w Gdańsku. Właśnie zdała maturę. Dostała się na studia do Wyższej Szkoły Marynarki. Trwało lato. Wakacje zapowiadały się pięknie...

„Co się stało z Iwoną Wieczorek?” autorstwa Janusza Szostka, redaktora naczelnego „Reportera” i Prezesa Fundacji Na Tropie, to kolejna reporterska książka Wydawnictwa HARDE. Wcześniej ukazały się: „Byłam dziewczyną mafii”, „Bandyci i celebryci” oraz „Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera”.

Autor: Janusz Szostak
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: ZPR Media Harde
Liczba stron: 286
Źródło opisu: https://www.grupazpr.pl