Emilia i Karol Wojtyłowie : rodzice św. Jana Pawła II

Kategoria: Książki
|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 44
Emilia i Karol Wojtyłowie : rodzice św. Jana Pawła II

Kim byli Emilia i Karol Wojtyłowie? Dlaczego Kościół stara się o włączenie ich do grona świętych? Na te pytania odpowiada dr Milena Kindziuk, która przez kilka lat poszukiwała niepublikowanych wcześniej dokumentów i wspomnień o rodzicach Papieża. Biografia ta stanowi wyjątkowy portret silnej, a zarazem pokornej rodziny, która do końca zaufała Bogu.Trwa proces beatyfikacyjny rodziców Jana Pawła II. W książce zamieszczono Modlitwę o beatyfikację Sług Bożych Emilii i Karola Wojtyłów.

Ufam, że książka ta przyczyni się do lepszego poznania rodziny Wojtyłów, a przez to do głębszego zrozumienia same­go Jana Pawła II.

kard. Stanisław Dziwisz

Autorka okazuje się dziennikarzem śledczym – w najlepszym tego słowa znaczeniu – oraz wytrawnym badaczem. Pozwala mówić przede wszystkim faktom.

ks. dr hab. Stanisław Cieślak SJ

Życie dwojga pozornie zwykłych, a naprawdę zupełnie niezwykłych ludzi, jakimi byli małżonkowie Karol i Emilia, zasługuje z pewnością na tak pogłębioną i pięknie napisaną monografię.

prof. dr hab. Wojciech Roszkowski

Biografie często ukazują pomniki. Biografia rodziców Ojca Świętego ukazuje miłość. Jest fascynującą podróżą przez świat, w którym wychował się Karol Wojtyła.

Paulina Guzik, dziennikarka TVP

Autor: Milena Kindziuk
Rok wydania: 2020
Wydawnictwo: W drodze
Liczba stron: 490
Źródło opisu: https://www.wdrodze.pl