Witam serdecznie na pierwszym oficjalnym blogu Koszalińskiej Biblioteki Publicznej:-) W tym miejscu wypadałoby się przedstawić, zatem zacznę od tego, że nazywam się Katarzyna Kamińska i na co dzień pracuję w Oddziale Zbiorów Audiowizualnych (czyli w fonotece). Mogę Wam zdradzić, że interesuję się kulturą Japonii, a w wolnym czasie słucham muzyki (trzeba być na bieżąco z wydawanymi nowościami:-)

W prowadzonym przeze mnie blogu nie zabraknie recenzji najnowszych i tych starszych płyt muzycznych, które posiadamy w naszej bibliotece. Dodam, że nasza muzyczna kolekcja jest imponująca, bowiem można w niej znaleźć wiele interesujących płyt ze wszystkich gatunków począwszy od muzyki poważnej, filmowej, poezji śpiewanej po blues, jazz, pop, metal i wiele innych. Na blogu pojawią się również recenzje audiobooków (tych dla najmłodszych słuchaczy jak i nieco starszych:-), a że mamy ich naprawdę sporo więc każdy znajdzie coś dla siebie. Nie wspomniałam jeszcze, że jakiś czas temu odkryłam piękno "zapomnianych nośników" czyli płyt winylowych, dlatego nie zabraknie też artykułów o analogach i filmach na kasetach VHS.

Będę opisywać także relacje ze spotkań z osobami niewidomymi i niedowidzącymi - pracownicy działu prowadzą owe spotkania od ok. 26 lat, zatem jest o czym pisać. Fonoteka ma długą historię i sporo się tutaj dzieje..., ale nie wszystko od razu. Powoli kończę, niebawem ukaże sie kolejny wpis, dlatego zapraszam do odwiedzania i czytania mojego wirtualnego dziennika.

Pozdrawiam

Kasia