Witam serdecznie:-)

15 marca 2016 r. zostałyśmy zaproszone do Galerii "Ratusz" Urzędu Miejskiego w Koszalinie na otwarcie wystawy pana Jana Sikory z okazji 40-lecia pracy twórczej. Pan Jan Sikora jest czytelnikiem naszej biblioteki oraz aktywnym uczestnikiem spotkań odbywających się w każdą środę w wypożyczalni "książki mówionej".

Pan Jan swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w 1947 roku, kiedy to często odwiedzał Muzeum Juliana Fałata w Bystrej. Zamiłowanie do podziwiania sztuki przerodziło się w pasję, dlatego z czasem sam zaczął malować. W pracach pana Jana dominują urokliwe wiejskie widoki oraz dla kontrastu: żaglówki kołysane przez morskie fale. Nasz czytelnik zaczyna swoje obrazy od szkicu ołówkiem, by następnie nadać im barw farbami akwarelowymi, które bardzo ceni za lekkość i subtelność koloru.

Bardzo się cieszymy z sukcesu pana Jana Sikory i czekamy na kolejny wernisaż.

Pozdrawiam,

K.