Kiedyś poderwanie dziewczyny było łatwiejsze. Szło się do miłej knajpki, na koncert, na wykład, do znajomych na domówkę i poznawało nowe osoby. A wśród nich... no, tę jedyną. Na tę chwilę. Teraz trzeba mieć Facebooka, Instagrama, Tweetera, Tindera i... może któraś odpisze. Jak jej się będzie chciało. Trzeba zrobić sobie najpierw milion modnych zdjęć z Selfie Stickiem, wykosztować się na kawę w Starbucksie, szczegółowo zaplanować taktykę: na siłacza, czy na intelektualistę?

Niezależnie od Twojej taktyki, pamiętaj, że wszystko, absolutnie wszystko. czego potrzebujesz do skutecznego podrywu jest już w KBP. Jak to możliwe? Ano tak to, wszystko w literaturze już było. Chcecie dowiedzieć się, czego pragną kobiety? Wypożyczacie pozycję Daniela Bergnera "Czego pragną kobiety?" w formie audiobooka, oczywiście w Wypożyczalni płyt KBP.

Dalej macie problemy ze zrozumieniem potrzeb i oczekiwań płci pięknej? Kierujecie się do naszego katalogu i wypożyczacie klasykę - "Dumę i uprzedzenie" Jane Austen. Austen wie najlepiej, uwierzcie nam.

 

Jeśli dalej macie wątpliwości, sięgacie po kolejny opis przypadku - "Love Story" Ericha Segala, oczywiście również w zbiorach KBP.

Po takim wstępie teoretycznym, bierzecie się do rzeczy. Wybieracie kameralną agendę Koszalińskiej Biblioteki Publicznej - może Filię nr 8 w śródmieściu, żeby wszyscy widzieli? A może jednak trochę na uboczu, jak Filia nr 1? A może centralnie - Czytelnię Budynku Głównego! Wypożyczacie stertę dobrych i wartościowych książek. Namierzacie cel - przepiękną czytelniczkę KBP i ruszacie na podbój serc. Bo co jak co, ale miłość zdobyta w bibliotece, trwa na wieki.

 

GALERIA
Okładka "Love Story" Ericha Segala
Okładka "Love Story" Ericha Segala - Okładka "Love Story" Ericha Segala