Biblioteka poleca: audiobookiAudiobooki

Kwiaty nad piekłem

Kwiaty nad piekłem

W niewielkim włoskim miasteczku u stóp Alp turysta dokonuje makabrycznego odkrycia.

Na leśnej polanie leży nagie ciało mężczyzny z wyłupionymi oczami. Na miejsce przybywa komisarz Teresa Battaglia, doświadczona profilerka, której ciało i mózg zaczynają odmawiać posłuszeństwa, oraz inspektor Massimo Marini, nowy w zespole. Oboje są zdeterminowani, by rozwikłać zagadkę morderstwa zdającego się nie mieć logicznego wyjaśnienia, lecz miejscowi nie chcą współpracować ze śledczymi. Szef lokalnej policji, Knauss, nie przyjmuje do wiadomości, że mordercą musi być ktoś z miasteczka – taki skandal z pewnością zaszkodziłby wizerunkowi kurortu, który utrzymuje się tylko dzięki turystom…

Wkrótce okolicą wstrząsa seria brutalnych napaści. Battaglia jest pewna, że wszystkie ofiary coś ze sobą łączy, lecz w tej układance brakuje zdecydowanie zbyt wielu elementów. By poskładać je w całość, będzie musiała stawić czoła także własnym słabościom i chorobie, która drąży jej umysł.

Kwiaty nad piekłem to nie tylko budzący dreszcze thriller, lecz także poruszająca historia osoby bezradnej w obliczu starzejącego się organizmu, który zawodzi w najmniej odpowiednich chwilach.

„Teresa Battaglia jest kimś więcej niż bohaterką powieści: jest światłem pełnym cienia, miejscem w naszych sercach”.
– Donato Carrisi

„Pełna zwrotów akcji, wartka i poruszająca opowieść, która znakomicie wykorzystuje walory otoczenia: góry, las i dziką przyrodę”.
– Wired.it

Autor: Ilaria Tuti
Lektor: Laura Breszka
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Wydawnictwo Sonia Draga
Liczba płyt: 1
Źródło opisu: http://www.audiobook.pl
Katalog KBP: Sprawdź dostępność tytułu