Biblioteka poleca: audiobookiAudiobooki

Taniec ze smokami : część 1

Taniec ze smokami : część 1

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna.

Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów, włada przy pomocy swych trzech smoków miastem zbudowanym na marzeniach i pyle. Daenerys ma jednak tysiące wrogów i wielu z nich postanowiło ją odnaleźć.

Tyrion Lannister, uciekłszy z Westeros, gdy wyznaczono nagrodę za jego głowę, również zmierza do Daenerys. Jego nowi towarzysze podróży nie są jednak obdartą bandą wyrzutków, jaką mogliby się wydawać, a jeden z nich może na zawsze pozbawić Daenerys praw do westeroskiego tronu.

Północy broni gigantyczny Mur z lodu i kamienia. Tam właśnie przed Jonem Snow, dziewięćset dziewięćdziesiątym ósmym lordem dowódcą Nocnej Straży, stanie najpoważniejsze jak dotąd wyzwanie. Ma bowiem potężnych wrogów nie tylko w samej Straży, lecz również poza nią, pośród lodowych istot mieszkających za Murem.

Wszędzie narastają gwałtowne konflikty, w których uczestniczą banici i kapłani, żołnierze i zmiennokształtni, szlachetnie urodzeni i niewolnicy. W czasie narastających niepokojów fale przeznaczenia nieuchronnie prowadzą bohaterów do największego ze wszystkich tańców.

Autor: George R. R. Martin
Lektor: Krzysztof Banaszyk
Rok wydania: 2019
Wydawnictwo: Zysk i S-ka ; Audioteka ; Heraclon International - Storybox.pl
Liczba płyt: 2
Źródło opisu: https://www.empik.com
Katalog KBP: Sprawdź dostępność tytułu