Biblioteka poleca: audiobookiAudiobooki

Wszechświat w skorupce orzecha

Wszechświat w skorupce orzecha

Co po „Krótkiej historii czasu”?

„Wszechświat w skorupce orzecha” Stephen Hawking wydał, aby opowiedzieć o najważniejszych odkryciach teoretycznych dokonanych po powstaniu jego najsłynniejszej „Krótkiej historii czasu”. W tej kontynuacji wprowadza czytelników w świat fizyki teoretycznej i opowiada o swoich próbach rozwiązania tajemnic Kosmosu.

Czytelnicy zainteresowani Teorią Wszystkiego poznają tu zasady działania Wszechświata – od supergrawitacji do supersymetrii, od teorii kwantów do teorii M, od holografii do dualności. Wraz z Hawkingiem dotrą do samego frontu nauki, by sprawdzić, czy superstruny i p-brany stanowią ostateczne rozwiązanie zagadki naszego istnienia.

„Wszechświat w skorupce orzecha” jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć Wszechświat, w którym żyjemy.

***

„Książka łączy dziecinne zadziwienie światem z intelektem geniusza. Zwiedzamy wszechświat Hawkinga, jednocześnie podziwiając jego umysł.”
„The Sunday Times”

***

„Hawking niewątpliwie ma naturalny talent nauczyciela – dobroduszny humor i umiejętność zilustrowania bardzo trudnych teorii za pomocą analogii zaczerpniętych z codziennego życia.”
„The New York Times”

***

„Umysł Hawkinga szybuje ponad przestrzenią i czasem, wydobywając na jaw sekrety wszechświata.”
„Time”

Autor: Stephen Hawking
Lektor: Krzysztof Plewako-Szczerbiński
Rok wydania: 2018
Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo ; Heraclon International - Stroybox.pl
Liczba płyt: 1
Źródło opisu: http://www.audiobook.pl
Katalog KBP: Sprawdź dostępność tytułu