Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa

|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 437
Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa

„Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa”, debiut Tadeusza Baranowskiego, to album legenda, którym jeden z najlepszych polskich twórców komiksu zdobył serca czytelników i nigdy ich nie oddał. Absurdalny, szalony humor oraz kipiąca kolorami i niezwykłymi pomysłami warstwa graficzna stały się znakami rozpoznawczymi stylu Baranowskiego.
W skład „Na co dybie...” wchodzą dwa komiksy. W pierwszym, „W pustyni i w paszczy”, dwaj podróżnicy, Kudłaczek i Bąbelek, trafiają do niezwykle zaludnionej paszczy wieloryba i przeżywają tam zwariowane przygody.
W drugim, „Co w kaloryferze piszczy”, równie zwariowane przygody przeżywa słynny Orient Man, ścigany ze strony na stronę przez Eskimosa, któremu źle naprawił kaloryfer.

Komiksowi towarzyszy plakat ze znanym z okładki fantastycznym rysunkiem oraz stworzona przez Tadeusza Baranowskiego i nigdy wcześniej nie publikowana kolorowanka-domino pt. "W lesie".

Autor: tekst & rysunki Tadeusz Baranowski
Rok wydania: 2018