Autyzm : poradnik dla rodziców i opiekunów

Kategoria: Książki
|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 42
Autyzm : poradnik dla rodziców i opiekunów

Czy niepokoi cię rozwój twojego dziecka i zastanawiasz się, jak i gdzie sprawdzić, czy nie ma autyzmu? A może już postawiono diagnozę i chcesz się dowiedzieć, jak mu pomóc? Bez względu na to, na jakim etapie jesteś, informacje, porady i wskazówki zawarte w tej książce pomogą ci zrozumieć skomplikowany świat dziecka ze spektrum autyzmu.

Dowiesz się z niej: czym jest spektrum autyzmu i jak się go diagnozuje, jak zrozumieć swoje dziecko, oswoić i zaakceptować autyzm, jaki nurt terapeutyczny i jaką placówkę edukacyjną wybrać, jak rozwinąć komunikację i/lub mowę dziecka z autyzmem, jakie są sposoby stymulowania rozwoju dziecka, jak poradzić sobie z trudnymi zachowaniami podopiecznego.

A także: jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności i zapisać dziecko na darmowe zajęcia terapeutyczne, przed jakimi wyzwaniami stoi cała wasza rodzina, jak zadbać o siebie w trudnych chwilach.

Poradnik uzupełniają głosy ekspertów, którzy przybliżają sytuację oraz dostępne wsparcie dla dzieci w spektrum autyzmu i ich opiekunów, a także wierszyki logopedyczne pomagające stymulować mowę podopiecznego.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Autor: Joanna Stalka-Jarska
Rok wydania: 2024
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Liczba stron: 271, [1]
Źródło opisu: https://www.empik.com/