Autyzm : przewodnik : 9 postaw wspierających rozwój dzieci w spektrum

Kategoria: Książki
|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 111
Autyzm : przewodnik : 9 postaw wspierających rozwój dzieci w spektrum

Światowej sławy autorka i osoba autystyczna Temple Grandin oraz psycholożka Debra Moore przedstawiają dziewięć sposobów wspierania dzieci i nastolatków ze spektrum autyzmu.

Temple Grandin dzieli się swoim osobistym doświadczeniem i historiami opowiadanymi przez szukających jej wsparcia rodziców i specjalistów, a Debra Moore wykorzystuje doświadczenie psychologa, pracującego od wielu lat z dziećmi i nastolatkami ze spektrum oraz ich opiekunami. I to właśnie do tej grupy skierowany jest Autyzm.Przewodnik.

Nauczyciele, pedagodzy specjalni, psycholodzy, terapeuci zajęciowi, logopedzi, a przede wszystkim rodzice dzieci i nastolatków ze spektrum znajdą w książce wiele przykładów i porad oraz szczegółowo opisane sposoby wsparcia. Wszystkie dzieci, zarówno autystyczne, jak i typowo rozwijające się, polegają na dorosłych. Żadne dziecko nie może pokonać drogi do dorosłości samotnie. Pedagodzy, rodzice i terapeuci są wzorcami, kibicami i przewodnikami. To dary, które możemy przekazać każdemu dziecku.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

 

Autor: Temple Grandin, Debra Moore
Rok wydania: 2022
Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Liczba stron: 348, [1]
Źródło opisu: https://www.empik.com/