Czarnobyl i Fukushima : przyczyny, przebieg i konsekwencje

Kategoria: Książki
|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 53
Czarnobyl i Fukushima : przyczyny, przebieg i konsekwencje

Publikacja „Czarnobyl i Fukushima. Przyczyny, przebieg i konsekwencje” przedstawia dokładne przyczyny, rzetelny opis przebiegu obu katastrof jądrowych, nie mający precedensu w polskiej i światowej literaturze popularno-naukowej.

Książka tłumaczy, czym jest promieniowanie, objaśnia zasadę działania elektrowni jądrowych i zawiera autorskie wypowiedzi specjalistów w tej dziedzinie. Obala wszelkie mity narosłe przez lata w temacie promieniowania jonizującego i energetyki jądrowej oraz samych katastrof.

Niewątpliwą ogromną zaletą książki są bogate doświadczenia z wielu wizyt w obu strefach autora książki – Tomasza Ilnickiego. Reporterskie zacięcie autora, niepublikowane wywiady, przedstawienie skomplikowanych mechanizmów w możliwie najprostszy sposób – to jest to, co powoduje, że naprawdę warto sięgnąć po tę publikację.

Wydawnictwo kieruje ją do szerokiego grona odbiorców – pasjonatów historii – historii nauki, historii XX wieku, historii ZSRR oraz Japonii, ale także energetyków, ekologów, zwolenników i przeciwników OZE i energetyki jądrowej.

Autor: Tomasz Ilnicki
Rok wydania: 2021
Wydawnictwo: PWN
Liczba stron: 486, [1]
Źródło opisu: https://www.empik.com/