Historia zespołu Fatum czyli Jak powstał Lord Vader

|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 42
Historia zespołu Fatum czyli Jak powstał Lord Vader

Hard rocka słuchałem od czasu szkoły podstawowej między innymi za sprawą księdza Andrzeja z parafii Wincentego A Paolo w Bydgoszczy, który śpiewał i grał na gitarze w kościelnym zespole. Odkrył przede mną muzykę grup Black Sabbath, Uriah Heep i Deep Purple. Wtedy poznałem magię tej muzyki i wiedziałem, że moim celem będzie granie na perkusji w zespole hardrockowym. Ćwiczyłem na czym popadnie, a mama załatwiła mi nawet dwa werble harcerskie z pracy. W podstawówce poznałem Darka Hałasa, z którym po kilku latach założyłem zespół Fatum. Następną ważną osobą był mój tata, który zmotywował mnie do pisania kroniki zespołu. Po kilku latach w zeszycie zapisanych było ponad sześćdziesiąt kartek formatu A4, okraszonych wieloma wycinkami prasowymi oraz zdjęciami. W styczniu 2022 roku, gdy po raz kolejny wpadła mi w ręce, postanowiłem przepisać cały materiał, a po kilku miesiącach starań powstała Historia zespołu Fatum, którą trzymasz w ręku. Książka jest zapisem działań bydgoskiego zespołu Fatum oraz rzeczywistości kulturalnej naszego miasta w latach 80-tych. Opisane są w niej nasze spotkania, próby, koncerty, udział w przeglądach, jak również spotkania z ówczesnymi ludźmi kultury. Nie ma w niej komentarza po latach, dopisków czy wyjaśnień. Jest to po prostu kronika zespołu, który po kilku latach działalności przekształcił się heavymetalowy Lord Vader.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Autor: Witold Albiński
Rok wydania: 2022