Wewnętrzna dobroć : stań się rodzicem, jakim pragniesz być

Kategoria: Książki
|| Wprowadzono:
|| Odsłony: 37
Wewnętrzna dobroć : stań się rodzicem, jakim pragniesz być

A co, gdyby założyć, że i my, i nasze dzieci jesteśmy z natury dobrzy?

W ciągu ostatnich kilku lat dr Becky Kennedy wywołała rewolucję. Magazyn „Time” okrzyknął ją „wyrocznią dla rodziców pokolenia Y”, a miliony ludzi zmęczonych stosowaniem się do rad, które nie działają, przyjęły jej wzmacniające i skuteczne podejście: model, w którym priorytetem jest tworzenie więzi z dziećmi, a nie korygowanie ich postępowania.

Metody skupiające się na kształtowaniu pożądanych zachowań nie rozwijają umiejętności potrzebnych im w życiu ani nie uwzględniają ich potrzeb emocjonalnych. Dodajcie do tego bagaż psychiczny związany z wychowaniem, które odebrali sami rodzice, a zrozumiecie, dlaczego tak wielu opiekunów czuje się zagubionych, wypalonych i zaniepokojonych, że zawodzi swoje dzieci.

Dr Becky dzieli się swoją filozofią rodzicielstwa, jednak nie zostawia czytelników z suchą teorią: rozważa konkretne scenariusze, bierze pod uwagę potknięcia, rodzicielskie frustracje oraz ekstremalne zachowania dzieci (tak, również kopanie, krzyczenie, gryzienie i rzucanie przedmiotami) i przedstawia szereg możliwych wyjść z nawet najbardziej skomplikowanych sytuacji. Co ważne, dbania o siebie uczy też samych rodziców, pokazując, jak pracować z własnymi emocjami, by stawać się dla dziecka prawdziwym oparciem.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Autor: Becky Kennedy
Rok wydania: 2024
Wydawnictwo: Marginesy
Liczba stron: 334, [2]
Źródło opisu: https://www.empik.com/