Robert Drózd, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

Dziś przypadają setne urodziny Józefa Hena, polskiego pisarza, publicysty, dramaturga, reportażysty i scenarzysty filmowego.

Autor debiutował w 1947 roku powieścią "Kijów, Taszkent, Berlin". Pisze reportaże, nowele, opowiadania, prozę historyczną i powieści dla dorosłych i młodzieży, a także scenariusze filmowe. Hen doczekał się kilkunastu tłumaczeń, w tym na czeski, niemiecki, francuski i rosyjski. W swojej karierze współpracował między innymi z paryską „Kulturą”, przez wiele lat był działaczem Związku Literatów Polskich, obecnie jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Autorowi życzymy pomyślności i wszystkiego najlepszego, a Państwa zapraszamy do wypożyczania pozycji autora, dostępnych w Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Źródło: Wikipedia