Na zdjęciu: Robert Więckiewicz
Na zdjęciu: Robert Więckiewicz

W czwartek 5 września o godzinie 19:45 zapraszamy Państwa na spotkanie z Robertem Więckiewiczem.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Festiwalowym zlokalizowanym na Placu Polonii, przez Koszalińską Biblioteką Publiczną. Wstęp wolny .

Znakomity aktor spotka się z publicznością przed projekcją filmu Jak pies z kotem.

Robert Więckiewicz – aktor teatralny i filmowy, urodzony w 1967 roku w Nowej Rudzie, której jest honorowym obywatelem. Absolwent PWST we Wrocławiu. Występował w Teatrze Polskim w Poznaniu, warszawskich Rozmaitościach, Teatrze Narodowym, Teatrze Montownia, Teatrze Telewizji.
Na ekranie zadebiutował w 1993 roku w Ferdydurke Jerzego Skolimowskiego. Grał między innymi w filmach Feliksa Falka, Filipa Bajona, Juliusza Machulskiego, Tomasza Wiszniewskiego, Wojciecha Smarzowskiego, Marka Koterskiego, Tomasza Bagińskiego.
Jego najgłośniejsze role to Socha w nominowanym do Oscara obrazie Agnieszki Holland W ciemności, Lech Wałęsa w filmie Wałęsa. Człowiek z nadziei w reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Jerzy – główny bohater filmu Pod Mocnym Aniołem w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.
Jest zdobywcą wielu nagród w Polsce i zagranicą, m.in. czterech Orłów, Polskiej Nagrody Filmowej. Najnowsze filmy i seriale z Robertem Więckiewiczem w rolach głównych to Kler Wojtka Smarzowskiego, Jak pies z kotem Janusza Kondratiuka, 7 uczuć Marka Koterskiego, Ślepnąc od świateł Krzysztofa Skoniecznego oraz 1983 – pierwsza polska produkcja dla Netflix.

Spotkanie w czwartek, 5 września, o godz. 19.45. Poprowadzi je Łukasz Maciejewski.

Autorem zdjęcia jest Rafał Masłow.