Na zdjęciu: Kartony z płytami wystawionymi na poprzedniej 23. edycji

Mediateka Koszalińskiej Biblioteki Publicznej oraz GraMuzyka zapraszają w dniu 26 czerwca od godz. 11.00 na 24. Płytową Giełdę GraMuzyka.

24. edycja  odbędzie się na usytuowanym na tyłach budynku Koszalińskiej Biblioteki Publicznej tarasie „Pod Bookiem” przy pl. Polonii 1.

Tym razem, giełda muzyczna może nie będzie miała takiego rozmachu, jak giełdy organizowane przed pandemią, gdzie na kilkunastu stoiskach można było znaleźć 7-8 tysięcy winyli i około 2 tysięcy płyt CD, ale i tak będzie w czym wybierać. Chęć udziału w imprezie zapowiedziało sześciu wystawców z Koszalina, z których każdy będzie miał na swoich stoiskach po kilkaset tytułów. Można więc szacować, że kolekcjonerzy będą mieli do „przekopania” 2,5-3 tysięcy tytułów.

Na stoiskach będzie można znaleźć muzykę klasyczną i jazz, pop czy elektronikę i hip-hop, a także rock i ekstremalne odmiany metalu. Za te ostatnie odpowiada organizator. Na stoisku GraMuzyka promowana jest przede wszystkim niezależna muzyka wydawana przez undergroundowe wytwórnie.

Nie zabraknie także tytułów, które wydawane są przy wsparciu niewielkiego koszalińskiego labelu GraMuzyka Nagrania. Wśród nich są płyty Macieja Trembowieckiego, Pana Kubusia, Przemka Olszewskiego oraz najnowsze wydawnictwa płyta Lady Extasy „Extraordinaire” i „Eksploracja planety Koszalin” trio UC Project.

UWAGA!

W przypadku złej pogody (gdy będzie padał deszcz) GIEŁDA NIE ODBĘDZIE SIĘ! Nie mamy możliwości pomieścić tak dużej liczby osób wewnątrz budynku KBP, nie łamiąc przy tym obostrzeń sanitarnych.