4. Noc w KBP
4. Noc w KBP

19 kwietnia odbyła się „Noc w bibliotece", to organizowana już po raz czwarty w naszym mieście masowa impreza popularyzująca bibliotekę i jej zbiory. 4 lata temu byliśmy pierwszą biblioteką publiczną w kraju, która pomysł „Nocy muzeów" przeniosła na własny grunt. Celem tej imprezy jest przyciągnięcie do nas jak największej ilości osób i zaprezentowanie naszej oferty przy jednoczesnej zabawie i rozrywce. Biblioteka zostaje w pamięci tych osób jako miejsce niebanalne, bogate, wręcz – magiczne.

 Tym razem wróciliśmy do czasówPRL-u – prezentując literaturę, muzykę, sztukę, architekturę, modę, obyczajowość tamtych lat. Koszalinianie włączyli się do organizacji tej imprezy poprzez dostarczanie prywatnych fotografii z lat 1945-1989. Wystawa „Tacy byliśmy" pokazuje, jak zmienialiśmy się wraz z upływem czasu i jak zmieniało się nasze miasto.

Gwiazdami tegorocznej Nocy" byli prof. Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek w „słownym starciu gigantów". Promowali oni swoją książkę „Kiełbasa i sznurek". Ponadto wróciliśmy do szkoły z minionych lat, do muzyki i poezji – z pomocą Wincentego Stachowskiego i Ryszarda Ulickiego, do „pereł architektury" Koszalina i pomników naszego miasta.

Nie brakło także miejsca dla historii biblioteki, która w zeszłym roku obchodziła 65-lecie istnienia.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych i lalkarskich, zaproponowaliśmy im zabawy z dawnych lat a także projekcję bajek na odkurzonym projektorze.

Klimaty PRL-u postaraliśmy się odtworzyć dzięki plakatom, literaturze, prasie i muzyce z naszych zbiorów.

Przygotowaliśmy liczne atrakcje, wśród których znalazła się loteryjka fantowa, strzelnica i... woda sodowa. Uczyliśmy się twista i rock and rolla,  słuchaliśmy muzyki z płyt winylowych. Wrócilismy też do poradników sprzed lat, aby stwierdzić, na ile są aktualne dzisiaj...

Otworzylismy ponadto przed naszymi gośćmi magazyny, podziemia, zakamarki, w które nikt nie zagląda.

Atrakcji było wiele. Dziękujemy za tę wyjątkową Noc!

GALERIA
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP
4. Noc w KBP