Piotr Saporowski prowadzi uroczystość Dnia Bibliotekarza.

9 maja 2022r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Dzień ten jest także wstępem do obchodów Tygodnia Bibliotek, podczas którego biblioteki w całym kraju od niemal czterdziestu lat organizują dla swoich użytkowników spotkania, warsztaty i inne imprezy "okołoksiążkowe". W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest "Biblioteka - świat w jednym miejscu".

Dzień Bibliotekarza powrócił do KBP po dwóch latach, w których pandemia uniemożliwiała wspólne obchody wydarzeń. Dyrektor Dariusz Pawlikowski rozpoczął uroczystość od powitania gości oraz podziękowań dla bibliotekarek i bibliotekarzy za ich nieustające zaangażowanie w pracę. Przypomniał wiele projektów zrealizowanych w ostatnich latach przez pracowników KBP, wspomniał także o inicjatywach, które są dopiero w przygotowaniu. Podziękowania złożyli również przedstawiciele władz miasta i powiatu: Zastępca Prezydenta Przemysław Krzyżanowski, Starosta Koszaliński Marian Hermanowicz oraz Przewodniczący Komisji Kultury Ryszard Tarnowski.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło nr 1 w Koszalinie zaprezentowało film "Dzień z życia Bibliotekarza" zrealizowany we współpracy z pracownikami filii nr 6 i budynku głównego, który w żartobliwy sposób pokazywał pracę biblioteki. Przy organizacji wydarzenia nie mogło zabraknąć także treści edukacyjnych, zatem oprócz tradycyjnego spotkania bibliotekarzy z władzami miasta i powiatu odbył się również wykład prof. Ewy Kołodziejek "O równości, empatii i polityce. Jak polszczyzna reaguje na zmieniający się świat".

Tydzień Bibliotek to jednak nie tylko święto bibliotekarzy, ale również czytelników, dlatego każdemu zapewniamy wachlarz atrakcji, który zaspokoi czytelnicze i artystyczne pragnienie. Więcej informacji o pozostałych wydarzeniach na stronie internetowej i w social mediach KBP.

Zastępca Prezydenta Przemysław Krzyżanowski składa podziękowania bibliotekarkom i bibliotekarzom.
Wręczenie książek bibliotekarkom i bibliotekarzom, którzy obchodzą w tym roku jubileusz pracy.
Danuta Krajewska składa podpis w kronice.
Pracownicy KBP podczas obchodów uroczystości.