Dyrektor Dariusz Pawlikowski i Barbara Wysmyk podczas otwarcia wystawy.

24 listopada w Mediatece Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż pt. "Ekslibris miasta".

Wystawa łączy prace wykonane w latach 50., 60., 70. z nowymi realizacjami przygotowanymi w tym roku z okazji 50. urodzin gmachu głównego KBP.

Na wystawie można zobaczyć ekslibrisy: Sebastiana Krupińskiego, Ludmiły Popiel, Macieja Mazurkiewicza, Łukasza Waberskiego, Moniki Zawierowskiej-Łozińskiej, Zygmunta Wujka, Izabeli Naruszewicz, Wojciecha Łuczaka, Justyny Horków, Bartosza Warzechy, Sary Olszewskiej, Joanny Krótkiej, Mariusza Króla, Grety Grabowskiej, Barbary Wysmyk i Karoliny Tomaszewskiej.

Artyści w charakterystyczny dla siebie sposób wykonali prace tematycznie związane z jubileuszem, które wy, czytelniczki i czytelnicy, będziecie mogli ocenić! Głosowanie, podczas którego wspólnie wybierzemy jeden projekt umieszczany w zbiorach KBP przez kolejny rok, będzie trwało do 8 grudnia. Wystarczy, że podczas wizyty w budynku głównym lub filiach bibliotecznych oddacie głos na ekslibris, który Waszym zdaniem najlepiej prezentuje się w książkach. Wyniki ogłosimy 13 grudnia!

Po wernisażu pozostaliśmy w artystycznym klimacie, a to za sprawą nietypowych warsztatów, które podobnie jak wystawa, łączyły w sobie elementy stare z nowymi. Uczestnicy wykorzystywali technikę introligatorską stosowaną w oprawie księgozbioru naszej książnicy, jaką jest marmurkowanie papieru, w połączeniu z Lego Dots. Unikalne wzory ułożone z klocków były następnie malowane i odbijane na papierze marmurkowym, tworząc w ten sposób niepowtarzalne grafiki. Proces twórczy możecie obejrzeć na poniższych zdjęciach.

Dziękujemy, że uczestniczyliście z nami w tych wydarzeniach i już teraz zapraszamy na kolejne! Zaglądajcie na naszą stronę oraz media społecznościowe, by być na bieżąco!

Dyrektor Dariusz Pawlikowski i Barbara Wysmyk podczas otwarcia wystawy.
Uczestnicy wystawy.
Barbara Wysmyk wręcza komplety sygnowanych ekslibrisów uczestnikom projektu.
Artyści biorący udział w wystawie.
Uczestnik wydarzenia podczas oglądania prac.
Uczestniczka wydarzenia podczas oglądania prac.
Uczestniczki warsztatów podczas tworzenia papieru marmurkowego.
Uczestniczki warsztatów podczas tworzenia grafik z Lego Dots.