Na zdjęciu: MiG-29.

Zapraszamy po raz siódmy na jedyną w Polsce cykliczną konferencję popularnonaukową poświęconą przeszłości lotnictwa z cyklu „Historia skrzydłami malowana”. Po raz trzeci towarzyszyć jej będzie Koszaliński Lotniczy Festiwal Filmowy. Gościem specjalnym będzie red. Adam Sikorski, twórca telewizyjnego cyklu „Było… Nie Minęło. Kronika Zwiadowców Historii”.

W tym roku konferencja odbywać się będzie w dniach 7–8 czerwca 2019 r. pod hasłem „Wojna światów”.

Współorganizatorami konferencji są Fundacja Historyczna Lotnictwa Polskiego, Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Instytut Pamięci Narodowej oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna.

Celem konferencji jest popularyzowanie historii lotnictwa ze szczególnym uwzględnieniem historii lotnictwa polskiego. Tytuł konferencji „Wojna światów” to szeroko pojęty temat a referaty wezmą udział w konkursie, którego zwycięzcę wyłoni anonimowe głosowanie uczestników konferencji. Na zwycięskiego prelegenta czekają nagrody. Prelekcja nie może przekraczać 20 minut. Referaty dłuższe nie będą oceniane i automatycznie tracą możliwość wzięcia udziału w konkursie. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ograniczenia liczby prelegentów ze względu na ramy czasowe związane z wynajęciem sali konferencyjnej.

Godziny spotkań:

7 czerwca (PIĄTEK): 13.00 - 19.00

8 czerwca (SOBOTA): 9.00 - 16.00

Miejsce: Sala kinowo-konferencyjna KBP, pl. Polonii 1

Szczegółowy program znajduje się poniżej w Załączniku.

ZAŁĄCZNIKI
Plik Pobrano
Program VII konferencji popularnonaukowej „Historia skrzydłami malowana” 124
Plakat promujący VII konferencję popularnonaukową „Historia skrzydłami malowana”