Katarzyna Bellingham podczas podpisywania plakatu.

24 sierpnia 2023r. Koszalińską Bibliotekę Publiczną odwiedziła Katarzyna Bellingham - specjalistka numer 1 od ogrodów ekologicznych w Polsce!

Spotkanie, jak na tematykę ogrodniczą przystało, odbyło się na tarasie "Pod Bookiem", w otoczeniu pięknego, zielonego parku. Autorka opowiedziała słuchaczom o ciekawych aspektach ogrodnictwa naturalnego, o różnicach w uprawianiu roślin w Polsce i Anglii, przestrzegała również przed kupowaniem sadzonek z niepewnych źródeł, ponieważ w ten sposób najczęściej możemy przynieść do domu niechcianych towarzyszy. Wspominała również o swoim ogrodzie w Zgorzałem, w którym organizuje dni otwarte, zwiedzanie, warsztaty ogrodnicze oraz kiermasze sadzonek. Namawiała, by ingerencja w naturę była jak najmniejsza, by zrezygnować z przekopywania, karczowania i odchwaszczania, co w efekcie da nam ogród tętniący życiem.

Na spotkaniu pojawiło się mnóstwo aktywnych miłośników ogrodnictwa pragnących poszerzać swoją wiedzę. Kasia odpowiadała więc na liczne pytania publiczności, szczególnie te związane z pozbywaniem się niechcianych chwastów, ale też ogólną poprawą jakości ogrodów.

Dziękujemy, że tak licznie przybyliście na to spotkanie! Obserwujcie nasze media społecznościowe, by być na bieżąco z kolejnymi wydarzeniami:

Facebook: Koszalińska Biblioteka Publiczna

Instagram: biblioteka_koszalin

Twitter (X): KBP_Koszalin

Katarzyna Bellingham - projektantka zieleni, właścicielka ekologicznego pokazowego ogrodu w Zgorzałem na Kaszubach. Doświadczenie i wiedzę zdobywała w Anglii: w przyzamkowych ogrodach w średniowiecznym Hever Castle w hrabstwie Kent, w Hadlow College w Hrabstwie Kent na kierunku Ogrodnictwo profesjonalne oraz Historia ogrodów, a także w ogrodzie ekologicznym angielskiej organizacji Ogrodów Ekologicznych „Garden Organic”, której patronem jest król Karol III. Kolejnym etapem doskonalenia zawodowego była praca w prywatnym ogrodzie, wówczas jeszcze Księcia Karola przy jego rezydencji w Highgrove. Od lat dzieli się wiedzą na temat ogrodnictwa na łamach prasy, we vlogach na kanale YT,  w podcastach „Naturalnie o ogrodach” nagrywanych z Jackiem Naliwajkiem, w audycjach radiowych i programach telewizyjnych „Grunt to ogród”.

Dyrektor Dariusz Pawlikowski przedstawia autorkę.
Katarzyna Bellingham.
Prowadząca Magda Kłos-Podsiadło.
Publiczność na spotkaniu.
Katarzyna Bellingham odpowiada na pytanie z publiczności.
Autorka podczas składania autografów.
Czytelnicy w kolejce po autografy.