Bibliotekarka Agnieszka sączy soczek

To była niezapomniana Jubileuszowa Noc w Bibliotece! Ale czy w jednym zdaniu da się zmieścić ogrom pozytywnej energii, która wypełniała po brzegi naszą bibliotekę w miniony piątek (27 maja)?! Spotkanie autorskie, kiermasz rękodzieła, warsztaty plastyczne, prelekcje, pokazy filmowe i szereg innych atrakcji, które sprawiły, że było po prostu wyjątkowo! Bardzo się cieszymy, że KBP mogła tak radośnie świętować urodziny naszego miasta, że mogliśmy znów w pełni cieszyć się przebywaniem razem, wśród książek. Biblioteka to coś więcej niż miejsce, to prawdziwa społeczność, która potrafi wspólnie wesoło świętować. Mamy nadzieję, że powstaną piękne wspomnienia, a goście „nocy” odwiedzać będą nas częściej, wypożyczając książki, bo przecież bez nich nie ma KBP.

W tym miejscu chcemy również podziękować wspaniałym ludziom i instytucjom, na które możemy liczyć i bez których to wydarzenie nie mogłoby być takie niezapomniane. Serdeczne podziękowania składamy Bałtyckiemu Teatrowi Dramatycznemu w Koszalinie, który ZAWSZE nam pomaga (to już tradycja, że są z nami!), Centrum Kultury w Mielnie, za przepiękne dekoracje, Yoga Life Club za stworzenie ostoi spokoju w tym szaleństwie, pomarańczowej drużynie Pracowni Pozarządowej za wspaniałą energię, Studiu Artystycznemu im. Ziembińskich, za nadanie Świętu Czytelnika Dziecięcego pięknej oprawy, artystom i instruktorkom z Warsztatu Terapii Zajęciowej nr 2 w Koszalinie, za stworzenie miejsca prawdziwej integracji, Stowarzyszeniu Pojazdów Zabytkowych „Klasyczny Koszalin”, Bartoszowi Czai i wokalistom z Teatru Variete Muza, za przeniesienie nas do sal klubowych lat 70. Ponadto bardzo dziękujemy przyjaciołom naszej biblioteki, Mateuszowi Prusowi za „rozkręcenie imprezy na całego” oraz pani Iwonie Sławińskiej i panu Krzysztofowi Urbanowiczowi za niestrudzone krzewienie wiedzy i patriotyzmu lokalnego.

Oczywiście, dziękujemy również Wam, gościom, którzy tak licznie przybyliście na Jubileuszową Noc w Bibliotece ❤ !

Najaktywniejsza czytelniczka KBP pani Danuta w towarzystwie dyrektora KBP i autorki Katarzyny Jasiołek
Katarzyna Jasiołek i Piotr Pawłowski
Laureatka konkursu "Ogród Marzeń" i pracownice biblioteki
Hol wypożyczalni
Zwiedzanie magazynów
Bibliotekarka Ewa, rozdaje wejściówki i wita gości
Uczestnicy nocy poznają tajniki maszyny do pisania
Bibliotekarka Małgorzata pokazuje jak zrobić skaczącą piłeczkę
Warsztaty plastyczne
Artystka sprzedaje ilustrację podczas kiermaszu
Dziewczynka pozuje w ramce ze zdjęciem Elvisa
Zwiedzanie magazynów
Zabawa w Mediatece
"Wyścig pokoju" czyli gra w kapsle trwa w najlepsze
Bibliotekarka Mariola zapoznaje uczestników nocy w wyświetlaczem przezroczy
Stoisko Pracowni Pozarządowej
Święto Czytelnika Dziecięcego, na scenie najaktywniejsi czytelnicy dziecięcy oraz dyrekcja KBP i i bibliotekarki
Artyści ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich podczas Święta Czytelnika Dziecięcego
Wolontariuszka z Pracowni Pozarządowej
Dzieci rysują pod czujnym okiem bibliotekarki Uli
Mateusz Prus w roli dj'a oraz bibliotekarki Kasia i Olga
Bibliotekarka Małgorzata oprowadza gości po Fonotece
"I komu to przeszkadzało?" prelekcja Krzysztofa Urbanowicza i Iwony Sławińskiej
Pracownice KBP Iwona i Ewa z gośćmi "nocy", na tle stoiska gastronomicznego
Warsztaty prowadzone przez Warsztat Terapii Zajęciowej nr 2 w Koszalinie
Elvis przesyła dobre wibracje razem z Yoga Life Club
Wolontariuszka Monika i dyrektor KBP Dariusz Pawlikowski na tle uczestników "nocy"
Zastępca Prezydenta Miasta Koszalina, Przemysław Krzyżanowski bawi się podczas muzycznego quizu w Mediatece.
Hipiska Klaudia prezentuje piękne "furki" od Klasycznego Koszalina
Filmowe spotkanie ze Scooby-Doo