Grafika przedstawia dziecko siedzące na podłodze z książką, na pierwszym planie widoczne jest logo akcji oraz napis BIBLIOTEKA PRZYJAZNA DZIECIOM, po prawej stronie napisu widnieje pieczęć z tekstem BIBLIOTEKA PRZYJAZNA DZIECIOM EDYCJA II

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka, budynek główny oraz filie 1, 3, 4, 6, 9, 11, 12, 15, otrzymała wyróżnienie w 2 ogólnopolskiej edycji akcji BIBLIOTEKA PRZYJAZNA DZIECIOM organizowanej przez Przystanek Rodzinka!

Akcja #bibliotekaprzyjaznadzieciom prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, zwracała uwagę na ogromny potencjał bibliotek – tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, poza szkołą, jedyną formą rozwoju młodego człowieka, ale i tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej.Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało stworzeniem mapy aż 231 bibliotek! Radość jest ogromna, ponieważ zarówno ilość, jak i jakość zgłoszonych bibliotek przerosła oczekiwania organizatorów akcji!

GALERIA
Dyplom dla Koszalińskiej Biblioteki Publicznej
Dyplom dla Koszalińskiej Biblioteki Publicznej