Koszalińska Biblioteka Publiczna włącza się w akcję „Latarka jako prezent dla każdego dziecka z Ukrainy”, której koszalińską inicjatorką jest Fundacja Majsternia. Zbiórka prowadzona będzie do końca stycznia m.in. w Mediatece Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy placu Polonii 1.

Według oficjalnych danych obecnie w Ukrainie jest ok 4,5 miliona dzieci. Wszyscy najmłodsi boją się ciemności, dlatego chcemy podarować każdemu malcowi w Ukrainie - latarkę, którą zawsze będzie mieć przy sobie, jako symbol światła od świata. Ciemne schrony, brak prądu w domu, szkole, przedszkolu ze względu na bombardowania. Ciemne korytarze, nieoświetlone ulice i klatki schodowe, to obecna rzeczywistość ukraińskich dzieci. 4,5 miliona latarek to tegoroczny cel akcji, która rozpoczęła się już przed Bożym Narodzeniem. Zbiórka latarek trwa do końca stycznia i prawdopodobnie zostanie przedłużona.
Dary będą przekazywane sukcesywnie od linii frontu, przesuwając się na zachód Ukrainy. Mamy nadzieję, że pozwoli to na wręczenie każdemu dziecku symbolicznego prezentu od nas wszystkich! Światła - symbolu nadziei i wiary w dobro, które zawsze zwycięża.