Grafika promująca projekcję filmu „W samym sercu morza”

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na kino plenerowe na placu przed budynkiem głównym biblioteki (pl. Polonii 1). W dniu 4 lipca 2019 r. o godz. 21.00, w ramach projektu „#mobydickchallenge, czyli koszaliński sztorm ekologiczny”, wyświetlony zostanie oparty na faktach film w reżyserii Rona Howarda z 2015 roku pt. „W samym sercu morza”. Opowiada on prawdziwą historię statku wielorybniczego Essex, który w 1819 roku został staranowany przez kaszalota i zatonął, a załoga pozostała na morzu 90 dni, tysiące mil od domu.

Akcja filmu toczy się z perspektywy młodego marynarza Toma Nickersona, który po wielu latach opowiada tę historię pisarzowi Hermanowi Melville’owi. Film pokazuje, że opowieść Nickersona zainspirowała Melville’a do napisania „Moby Dicka”. Wstęp wolny.

Logo Narodowego Centrum Kultury