Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na konferencję Muzeum w Koszalinie i Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział Koszalin pod hasłem "Po co komu muzea?".

17 maja 2024 (piątek), godz. 9.00-17.30, sala kinowa KBP przy placu Polonii 1.

Na nieco prowokacyjne pytanie: Po co komu muzea? spróbują odpowiedzieć muzealnicy, architekci i samorządowcy, a także obecni i potencjalni goście – czyli wszyscy, dla których ważne są pytania o miejsce współczesnego muzeum. Miejsce w świecie, w Polsce i w samym Koszalinie.

W konferencji udział wezmą twórcy największych polskich muzeów: architekci nagrodzonych projektów, teoretycy architektury, budowniczowie, uznani muzeolodzy. Zamiarem organizatorów jest pokazanie procesu powstawania nowego muzeum: od pomysłu, przez etap przekonywania do niego decydentów, tworzenie programu, założeń funkcjonalnych i w końcu samego projektu, po jego realizację. Zasygnalizowany też zostanie wpływ nowoczesnych muzeów na rozwój miast – w wymiarze estetycznym, ale również społecznym i ekonomicznym.