Politechnika Koszalińska, Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz Archiwum Państwowe w Koszalinie zapraszają na dwudniową konferencję naukową pt. „Regionalizm w dobie przyspieszenia technologicznego, politycznego i społecznego”, która rozpocznie się 16 marca 2023r. na Wydziale Humanistycznym Politechniki Koszalińskiej.

W konferencji wezmą udział nie tylko przedstawiciele wiodących ośrodków naukowych z całego kraju, na których podejmuje się badania nad regionalizmem, ale także sami regionaliści – praktycy dla których będzie to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz skonfrontowania swojej działalności z perspektywą naukową. Konferencja będzie zatem łączyła aspekt badawczy z regionalistyczną praktyką.

W ramach konferencji zaplanowano także wydarzenia towarzyszące :

- Promocję książki "Region czy regiony? Ziemie Zachodnie i Północne 1945-1989" (Politechnika Koszalińska, 16 marca, godz. 18.15)

- Warsztaty „Wikipedia w edukacji regionalnej” (Koszalińska Biblioteka Publiczna, 17 marca, godz. 10.00)

- Warsztaty na temat izb pamięci (Archiwum Państwowe w Koszalinie, 18 marca, godz. 10.00)

 

Wstęp na konferencję oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

Więcej informacji oraz szczegółowy program konferencji dostępny tutaj: https://www.tu.koszalin.pl/art/3397/regionalizmoczaminaukowcowipasjonatow?fbclid=IwAR1DsAAAsSgt_Aun1DRw8SALQoeaBsCpSQRqyRh_256Q4iajo8JlVFV8GR4

 

Konferencja współfinansowana jest w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki/ Doskonała Nauka - Wsparcie konferencji naukowych (DNK/SP/547999/2022)