Grafika promująca Kryminalne Dni Koszalina. Sylwetka mężczyzny, który czyta gazetę

Tegoroczne Dni Koszalina 21 – 23 maja 2021 r. Koszalińska Biblioteka Publiczna przedstawia ph. Kryminalne. Jak zwykle, mamy dla Państwa wiele atrakcji! Bądźcie z Nami!

* Jak przystało na bibliotekę, będziemy promować czytelnictwo i przekonywać, że moda na czytanie jest niezmienna. Zaprezentujemy twórczość Roberta Małeckiego – politologa, filozofa i dziennikarza, a także nauczyciela kreatywnego pisania i autora bestsellerowych kryminałów. Uznawany jest on za jednego z najlepszych specjalistów w tej branży.
Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrody Kryminalnej Piły za Skazę, a także Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za Wadę – obie powieści z cyklu z komisarzem Bernardem Grossem. Kryminalne serca czytelników zdobył świetnie skonstruowaną, mroczną i wciągającą do ostatniej strony trylogią z dziennikarzem Markiem Benerem (Najgorsze, dopiero nadejdzie, Porzuć swój strach, Koszmary zasną ostatnie). Jest również autorem znakomicie przyjętego thrillera psychologicznego pt. Żałobnica oraz thrillera kryminalnego pt. Zmora. Na spotkanie online z autorem zapraszamy w dniu 21 maja o godzinie 17.00. Będzie ono dostępne na fb KBP.

* Zapraszamy do wspólnego, niekonwencjonalnego zwiedzania naszego miasta. Odwiedzimy miejsca owiane mroczną tajemnicą, gdzie dokonywano zabójstw, kradzieży i rozbojów. Razem z inspektorem Andreasem Hechtem rozwikłamy niezwykłą zagadkę… Biorąc udział w przygotowanej przez Andrzeja Kuczkowskiego, a zorganizowanej przez nas grze miejskiej pt. „Sprawa kryminalna Andreasa Hechta”, miłośnicy regionu zbiorą sporo informacji o przestępcach, przestępstwach i wydarzeniach niezwykłych, które wstrząsały i bulwersowały ponad 100 lat temu mieszkańców Koszalina. Do udziału w grze zapraszamy w dniu 22 maja 2021 r. Wiek uczestników to: 15+ . Uczestnicy muszą posiadać przy sobie telefon z dostępem do Internetu i aplikacją do czytania kodów QR. Zgłoszenia przyjmujemy do 19 maja 2021 r. do godz. 15.00. pod adresem a-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefonicznie (94) 348 15 62 (w godz. 7.30 – 15.30). Szczegółowy regulamin na naszej stronie www.biblioteka.koszalin.pl

* Kolejną atrakcją będą „Po śladach do… Niekryminalne historie komisariatów w opowieści Iwony Sławińskiej”, akcja organizowana we współpracy z grupą Stary Koszalin - Miłośnicy. Iwona Sławińska, pasjonatka historii regionu (historyk z wykształcenia), w trzech w krótkich filmikach opowie o historii budynków znajdujących się dzisiaj przy ul. Jedności, Krakusa i Wandy oraz Andersa. Opowieść „przewodniczki” wzbogacona będzie o archiwalne dokumenty i pocztówki udostępnione przez Zbigniewa Wojtkiewicza. Filmiki publikowane będą na kanale YT i fanpage’u KBP w dn. 21-23 maja od godz. 12.00.

* Dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji w Koszalinie, jedna z niewielu w Polsce kobiet, sierż. sztab. Agnieszka Kucharek, która pracuje jako technik kryminalistyki w Ogniwie Techniki Kryminalistycznej, w krótkim filmie, przybliży pracę z zakresu dziedziny kryminalistyki i medycyny sądowej. Film ten ukaże się na kanale YT i fanpage’u KBP w dn. 23 maja od godz. 10.00.

Zapraszamy!