plakat Narodowego Czytania

Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w akcji Narodowe Czytanie 2021, objętej Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Podczas dziesiątej odsłony tego wydarzenia przypomnimy sobie dzieło Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”.

Czytanie, jak co roku, zainauguruje Prezydent Koszalina Piotr Jedliński. Towarzyszyć mu będą znamienici goście: koszalińscy radni - Krystyna Kościńska, Bożena Kaczmarek, Zastępca Dyrektora Koszalińskiej Biblioteki Publicznej - Beata Sawa-Jovanoska, Dyrektor Archiwum Państwowego w Koszalinie – Katarzyna Królczyk, Przewodnicząca Rady Kultury - Ewa Czapik-Kowalewska, Dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego - Zdzisław Derebecki, aktorzy ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich działającego przy CK105 w Koszalinie oraz chętni mieszkańcy Koszalina. O oprawę artystyczną zadba Ewa Czapik – Kowalewska – pedagog teatralny, reżyserka i animatorka kultury.

Czytanie odbędzie się 4 września 2021 r. o godz. 12.00 na „Tarasie pod Bookiem” obok Czytelni Głównej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1.

Wszystkich serdecznie zachęcamy do zatrzymania w biegu codziennych spraw i wysłuchania choćby fragmentu pięknie czytanej lektury!