Grafika promująca Narodowe Czytanie 2019
Grafika promująca Narodowe Czytanie 2019

Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum w Koszalinie zapraszają serdecznie do udziału w akcji Narodowe Czytanie objętej Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.
W tym roku akcja ta odbędzie się 7 września, w niezwykłej scenerii nowo otwartego skansenu w Jamnie (ul. Jamneńska 24), gdzie o godz. 12:00 czytanie polskich nowel zainauguruje Prezydent Koszalina Piotr Jedliński oraz inni znamienici goście.

O oprawę artystyczną zadbają aktorzy ze Studia Artystycznego im. Ziembińskich oraz Teatru „Zwierciadło” działających przy CK105 w Koszalinie.
Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach i samodzielnie wykonać ekslibris lub pocztówkę z unikatowym, stempelkowym wzorem jamneńskim. Dla gości przygotowaliśmy również wystawę ekslibrisów, znajdujących się w zbiorach KBP. Zagroda Jamno będzie bezpłatnie otwarta do zwiedzania dla wszystkich chętnych.
W klimat Narodowego Czytania wprowadzi nas również MZK Koszalin, ponieważ w wybranych autobusach będziemy mogli posłuchać noweli „Katarynka” Bolesława Prusa w interpretacji Jarosława Kopaczewskiego.

Osoby, które chciałyby skorzystać z komunikacji miejskiej i dojechać na czas „na czytanie”, informujemy, że dzięki uprzejmości MZK Koszalin autobusy linii nr 6, które odjeżdżają z Rynku Staromiejskiego o godz. 11:19 i 11:54 będą jechały do Jamna.

Zapraszamy serdecznie na to piękne i literackie pożegnanie wakacji w niezwykłej scenerii, wśród kwiatów i słów.