Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Historia Biblii”.

15 lutego 2024r. o godz. 17.00 w wypożyczalni KBP przy placu Polonii 1.

Projekt jest interaktywnym sposobem zapoznania zwiedzających z historią powstania Biblii. Jest opowieścią obrazującą 1500 letni okres powstawania jednej tylko księgi - Pisma Świętego. Kolejne 2000 lat to historia powstawania jego przekładów na języki narodowe.

Podczas wernisażu odbędzie się także oprowadzanie po wystawie. Pastor Jarosław Gaudek z Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Żninie – jeden z inicjatorów wydarzenia, kurator i właściciel kolekcji, opowie o zdumiewających artefaktach i replikach najstarszych manuskryptów. Na wystawie można będzie zobaczyć także skrawki papirusów, zrolowane skóry, zapisane zwoje oraz pierwsze drukowane egzemplarze Biblii. Pojawią się kopie pierwszych czcionek oraz ręcznie zapisane karty w językach, w których została spisana lektura. „Historia Biblii” będzie również okazją do zapoznania się z faksymiliami i reprintami pierwszych wydań w języku polskim, angielskim, niemieckim, a także w językach oryginalnych dla Pisma Świętego: po hebrajsku, grecku i aramejsku.