Pecha Kucha o prawach człowieka
Pecha Kucha o prawach człowieka

Pecha Kucha (jap. ペチャクチャ) – prezentacja multimedialna składająca się z 20 slajdów pokazywanych po 20 sekund każdy, trwająca więc 6 minut i 40 sekund. Taka konwencja ma zapewnić dynamikę pokazu, a krótki czas trwania – uwagę odbiorców. Pytania i refleksje dot. prezentacji wstrzymywane są do jej zakończenia.

Pecha Kucha została wymyślona przez Astrid Klein i Marka Dythama 10 lat temu na potrzeby spotkań o architekturze organizowanych przez nich w stolicy Japonii. Specyficzna nazwa jest japońskim określeniem dźwięków rozmowy.

Otrzymaliśmy patronat Pecha Kucha Night Koszalin (http://pechakucha.koszalin.pl) nad imprezą, która będzie towarzyszyć Żywej Bibliotece. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do przygotowania i przedstawienia 19 marca w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej prezentacji o prawach człowieka.

Żywa Biblioteka jest akcją równościową, przeciwdziałającą dyskryminacji i promującą tolerancję, jest sposobem na oswajanie z innością i formą edukacji, która ma zapobiegać dyskryminacji. Realizuje się to poprzez zorganizowanie spotkania z przedstawicielami grup dyskryminowanych.
Impreza jest realizowana w formie biblioteki, czyli są Książki – osoby reprezentujące grupy dyskryminowane, traktowane stereotypowo, są Czytelnicy, tj. wszyscy, którzy zechcą w tym dniu odwiedzić KBP i porozmawiać z wybraną Żywą Książką i są Bibliotekarze – osoby obsługujące Żywą Bibliotekę, udostępniające żywy księgozbiór. To szczególne spotkanie „twarzą w twarz" Czytelnika i Książki ma przede wszystkim wpłynąć na stereotypy i uprzedzenia względem konkretnej grupy - mniejszości, którą dana Książka reprezentuje.

Zapraszamy na rozmowy z Żywymi Książkami 21 marca do budynku głównego KBP przy pl. Polonii 1.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na Wydarzenie na Facebooku http://www.facebook.com/events/146187848878552/