Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w PiesKotajkach, czyli zwierzęcych Mikołajkach w bibliotece, które odbędą się w dniu 7 grudnia 2019 r. w godz. 10.30 - 14.00. Z tej okazji w budynku głównym biblioteki, przy pl. Polonii 1, pojawi się specjalny gość, pisarka Agata Widzowska, autorka m.in. cyklu Psierociniec, którego głównym bohaterem jest psi poeta. Ten niezwykły pies pisze magiczne wiersze, mogące ulepszać rzeczywistość. Przed rozpoczęciem spotkania, autorka wręczy nagrody w konkursie plastycznym Animalujemy oraz otworzy pokonkursową wystawę w Galerii Region.

W wydarzeniu weźmie udział także Kuchnia Społeczna - Koszalin, która tego dnia będzie zbierała datki na podopiecznych Fundacji Miau, Kocie Wąsy i Spółka. Dodatkową atrakcją będą autorskie warsztaty plastyczne dla dzieci z Sarą Olszewską, ilustratorką i graficzką, która stworzyła m.in. ilustracje do książki „Drzewo życzeń” wydawnictwa Dwie Siostry.
Nie zabraknie też świątecznych warsztatów plastycznych, podczas których każdy chętny będzie mógł wykonać niepowtarzalne ozdoby świąteczne.

Zapraszamy całe rodziny!

Szczegółowy program:
10.30 – 11.00 wręczenie nagród w konkursie plastycznym Animalujemy i otwarcie wystawy pokonkursowej,
11.00 – 12.30 spotkanie autorskie z Agatą Widzowską
12.30 – 14.00 plastyczne warsztaty z Sarą Olszewską
12.30 – 14.00 plastyczne warsztaty przedświąteczne
Uwaga!
Na warsztaty z Sarą Olszewską obowiązują zapisy pod numerem 94 348 15 62, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Agata Widzowska: bibliotekarz, absolwentka wydziału teatralnego Studium Kultury i Oświaty
w Warszawie. Autorka opowiadań, wierszy, słuchowisk, bajek terapeutycznych, tekstów piosenek i scenariuszy. W 2001 roku zdobyła II nagrodę w konkursie Andrzeja Wajdy pt. Pomysł na film współczesny. Współpracuje z wydawnictwem WILGA. W 2004 roku zadebiutowała książką o Beatlesach dla dzieci pt. „Bitelsiaki”. Dzieci szczególnie kojarzą ją z serii książek Psierociniec – niezwykle chwytającym za serce wierszom o tematyce psiej. Nie są to jednak jej jedyne publikacje dla dzieci. Widać, iż szczególnie upodobała sobie właśnie sferę zwierzęcą (m.in. Koń na receptę, Myszka Parcelka).

Sara Olszewska: Ilustratorka i graficzka, absolwentka Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, wyróżniona „Dyplomem FNC 2018”. Projektuje z myślą o dzieciach, prowadzi autorskie warsztaty plastyczne.

Kuchnia Społeczna - Koszalin to impreza, której idea polega na dzieleniu się roślinnym jedzeniem. Osoby, które chcą wziąć w niej udział, muszą albo zapłacić symboliczną kwotę, albo przynieść danie w takiej formie, aby mogli spróbować je inni. Wszystkie potrawy są ustawiane na jednym stole, gdzie każdy uczestnik może się nimi częstować. Tym razem Kuchnia Społeczna będzie częstować jedzeniem wegańskim uczestniczki i uczestników PiesKotajek, czyli zwierzęcych Mikołajek w Bibliotece. Promujemy jedzenia wegańskie, wegetariańskie i zdrowy styl życia, dzielimy się przepisami.
Kuchnię Społeczną organizują i przygotowują: Katarzyna Czarkowska, Piotr Zaborowski.