Na zdjęciu Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu, w której gościprzez „nasza praktykantka” Anna Wieczorek

Z przyjemnością informujemy, że Anna Wieczorek, pracownica Działu Informacyjno-Bibliograficznego Koszalińskiej Biblioteki Publicznej zakwalifikowała się do programu „Praktyka dla praktyka”.

„Praktyka dla praktyka” jest ogólnopolskim programem wymiany bibliotekarzy. To niepowtarzalna okazja dla pracowników bibliotek do zdobycia doświadczenia zawodowego, nowych inspiracji i nawiązania interesujących kontaktów zawodowych. Dotyczy to nie tylko osób, które wyjadą na praktykę, ale również i tych, którzy opiekować się będą praktykiem na miejscu. Wymiana polega na wysłaniu pracownika do pracy w bibliotece partnerskiej na 5 dni roboczych i przyjęciu na jego miejsce osoby o podobnych kwalifikacjach na „zastępstwo”. Program adresowany jest do bibliotek publicznych.

Na miejsce naszej koleżanki przyjechała jej zmienniczka ze Starego Sącza, Joanna Bober, która podczas 5-dniowej wizyty (01.10.2018 - 05.10.2018) w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej będzie poznawała środowisko i specyfikę pracy koszalińskich bibliotekarzy.

W bogatym programie przewidziano m.in. zapoznanie się z pracą działów znajdujących się w Budynku Głównym biblioteki (Dział Informacyjno-Bibliograficzny, Dział Udostępniania Zbiorów, Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, Dział Metodyki i Promocji).

Nasza nowa koleżanka była już m.in. jurorką Powiatowego Konkursu „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania”, poznała sposoby promocji i prowadzenia lekcji bibliotecznych, odwiedziła Filie biblioteczne nr 3 i 8. Po pracowitych porankach, popołudnia spędziła zwiedzając Koszalin... nie zabrakło oczywiście wizyty nad morzem.

Poniżej przedstawiamy wyniki naboru oraz zdjęcia wykonane na miejscu w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu przez „naszą praktykantkę” Annę Wieczorek.

Wnętrze Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Starym Sączu