Grafika promująca projekcję filmu „Do kogo należy miasto”.

Stowarzyszenie Na Przykład, Pracownia Pozarządowa, Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Koszalin oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna zapraszają na kolejny film z cyklu „Miasto na przykład”. W dniu 21 listopada o godz. 16.45 będziemy mieli przyjemność zaprezentować wielokrotnie nagradzany obraz „Do kogo należy miasto?” duńskiego reżysera Hansa Christiana Posta.

„Do kogo należy miasto?” mierzy się z berlińskimi sporami architektonicznymi, których historia sięga początku lat 90. Film zadaje pytania kluczowe, nie tylko dla Berlina, ale dla wszystkich miast, dotkniętych rozłamem i poważnymi zmianami: czy realne jest zbudowanie nowej, atrakcyjnej tożsamości miasta, przy jednoczesnym zapewnieniu ekonomicznego rozkwitu? Czy można tego dokonać bez uszczerbku na funkcjach, jakie spełnia i potrzebach mieszkańców? Jaka jest w tym wszystkim rola architektury i urbanistyki? Czy miasto może pozostać miastem dla wszystkich, czy jego przeznaczeniem jest zostanie tworem ekskluzywnym?

Po projekcji zapraszamy na dyskusję z udziałem zaproszonych gości.

O następnych projekcjach będziemy informować na bieżąco.