Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Przystanek Historia'', podczas którego, naszym gościem będzie historyk, archiwista, pracownik Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie dr Tomasz Błaszak.

W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka postanowiliśmy przybliżyć temat powstawania filmów rysunkowych w PRL i kooperacji z amerykańską wytwórnią filmów Hanna - Barbera. Na spotkaniu poruszymy temat polskich ośrodków animacji, technologii produkcji filmów oraz o kulisy współpracy z jedną z najsłynniejszych wytwórni filmów na świecie Hanna - Barbera. Dzięki tej wytwórni powstały takie produkcje dla dzieci jak przygody Misia Yogi, Flinstonowie czy Smerfy.

Spotkanie odbędzie się 16. maja w sali kinowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej w Koszalinie przy ul. Plac Polonii 1. o godz. 17.00.

Organizatorami spotkania są Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie oraz Koszalińska Biblioteka Publiczna.

Wstęp wolny.