Ten Dollars podczas koncertu.

21 listopada w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie połączone z premierą płyty zespołu Ten Dollars.

Wydarzenie rozpoczęliśmy nostalgicznie, a to dzięki fragmentom archiwalnych nagrań wideo. Pozwoliły one wszystkim przypomnieć sobie, jak wyglądał i grał zespół w roku 1989.

Podczas rozmowy muzycy opowiadali o powstawaniu grupy, o czasach i warunkach, w jakich tworzyli oraz o tym, jak wspinali się po kolejnych stopniach kariery, by w końcu wystąpić na scenie festiwalu w Opolu.

Choć zespół nie istnieje już od ponad 30 lat, to w archiwach grupy zachowały się nagrania z lat 1987-1990 i to właśnie one złożyły się na album, który w wersji CD powstał dzięki współpracy zespołu z koszalińskim labelem GraMuzyka Nagrania. Wydarzenie było więc wyjątkową okazją, by dodatkowo posłuchać tych utworów na żywo. Ten Dollars zafundowali nam wspaniały powrót do przeszłości grając krótki koncert przypominający ich najważniejsze utwory.

Na spotkanie przybyliście tłumnie, za co serdecznie Wam dziękujemy!

Dziękujemy także Mariuszowi Rodziewiczowi za świetną współpracę i Archiwum Państwowemu w Koszalinie za udostępnienie fragmentu wystawy, który dodatkowo wzbogacił wydarzanie.

Muzycy odpowiadają na pytanie.
Prowadzący Mariusz Rodziewicz zadaje pytanie muzykom.
Muzycy odpowiadają na pytanie.
Muzycy podczas spotkania.
Ten Dollars podczas koncertu.
Mariusz Rodziewicz z płytą Ten Dollars na tle fragmentu wystawy udostępnionej przez Archiwum Państwowe w Koszalinie.