W ramach wydarzenia: Online z przyrodą. Ferie w bibliotece, Koszalińska Biblioteka Publiczna zorganizowała inspirujące i kreatywne spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, doktorem nauk biologicznych, który pisze książki, rysuje i tworzy komiksy, przekazując swoją wiedzę przyrodniczą młodym odbiorcom. Podczas spotkania na bazie swoich książek i komiksów (m.in. seria książek o żubrze Pompiku, komiksy „Ryjówka przeznaczenia” i „Umarły Las”, picturebooki „O rety! Przyroda” i „O rety! Przyroda świata” oraz książka harmonijkowa „Pikotek chce być odkryty”) autor opowiedział o fascynującym świecie przyrody.

Podczas części warsztatowej uczestnicy dowiedzieli się, jak proste może być rysowanie bohaterów książek i komiksów autora. Spotkanie było doskonałym narzędziem do rozwijania zainteresowań czytelniczych, promującym wśród dzieci książki o tematyce przyrodniczej.

Spotkanie z autorem jest dostępne bezpłatnie i bezterminowo na kanale YT Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Zapraszamy przed ekrany!