Na zdjęciu: Bartłomiej Skubisz „Eskaubei”, fot. Patryk Kaflowski
Na zdjęciu: Bartłomiej Skubisz „Eskaubei”, fot. Patryk Kaflowski

Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz Good Vibe Festival w dniu 18 września 2020 r. o godz. 17.00 zapraszają na spotkanie podczas, którego Bartłomiej Skubisz „Eskaubei”, lider zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet, jako pomysłodawca, opowie o kulisach powstania projektu „Muzyczny Tyrmand”. W czasie rozmowy, nie zabraknie też samej muzyki oraz grafiki dedykowanej projektowi.

Muzyczny Tyrmand to projekt inspirowany twórczością Leopolda Tyrmanda. Zespół Eskaubei & Tomek Nowak Quartet biorąc na warsztat takie powieści jak: „Siedem dalekich rejsów”, „Zły", „Filip” oraz „Dziennik 1954”, przepuści je przez swoją artystyczną wrażliwość i podda własnym interpretacjom, w efekcie czego słuchacze otrzymają 4 premierowe utwory. Około jazzowa formuła muzyczna w połączeniu z rapowanym słowem, wydaje się dziś formą wypowiedzi najtrafniej odzwierciedlającą charakter twórczości i osobowości Leopolda Tyrmanda, a także doskonałą formułą do świętowania ustanowionego w 2020, roku Leopolda Tyrmanda.

Gościnnie w utworach usłyszymy takich artystów jak: Eldo, Proceente oraz Afrojax. Za oprawę wizualną projektu odpowiedzialny jest Kamil Jaczyński, który przygotował dedykowane obrazy do każdego z utworów. Premierze każdego utworu będzie towarzyszyć podcast, mówiący o procesie twórczym projektu, a także inspiracjach względem twórczości Leopolda Tyrmanda.

Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” - raper, tekściarz, animator kultury, dziennikarz muzyczny. Aktywny muzycznie od ponad 20 lat, pionier kultury hip hop w południowo wschodniej Polsce. Od kilkunastu lat łączy rapowane słowo z muzyką graną na żywo. Od 2014 roku koncertuje i nagrywa w ramach Eskaubei & Tomek Nowak Quartet - zespołu będącego ewenementem na polskiej scenie muzycznej dzięki trwałej fuzji muzyki improwizowanej i rapu, co ma odzwierciedlenie na 3 dotychczas wydanych płytach zespołu i ponad 120 koncertach w Polsce i za granicą. Eskaubei współtworzy również: Sophia Grand Club i Subcarpathians. Współpracował m.in. z Agą Zaryan, Michałem Urbaniakiem, Orange Trane.

Spotkanie odbędzie się w budynku głównym KBP, pl. Polonii 1.

Liczba osób uczestniczących w spotkaniu zostanie dostosowana do reżimu sanitarnego. Przypominamy Państwu o obowiązku założenia na spotkanie maseczki.