Prowadząca podczas prelekcji

6 marca w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyło się szkolenie z zakresu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami, zorganizowane przez Fundację Inicjatyw Społecznych MILI LUDZIE w ramach projektu "Instytucja Dostępna dla wszystkich!".

Podczas spotkania bibliotekarki i bibliotekarze mieli okazję dowiedzieć się czym jest publikacja w tekście łatwym do zrozumienia (ETR) i jak ją stosować, a także zdobyć wiedzę o definicjach, rodzajach i typach niepełnosprawności, rodzajach orzecznictwa, podstawowych wymogach, związanych z obowiązkami podmiotów publicznych, zapisanych w Ustawie z 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Poruszona została tematyka zasad savoir-vivre oraz projektowania przestrzeni oraz usług pod kątem specjalnych potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz umiejętności prawidłowego diagnozowania tych potrzeb. Szkolenie stworzyło także możliwość wymiany doświadczeń, związanych z rozwiązywaniem problemów występujących podczas obsługi osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Zastępca dyrektora KBP Beata Sawa-Jovanoska otwiera spotkanie
Prowadząca podczas prelekcji
Pracownicy KBP mieli okazję doświadczyć trudności, z jakimi mogą zetknąć się osoby z niepełnosprawnościami
Pracownicy KBP podczas dyskusji o barierach architektonicznych