Uczestniczki warsztatów, prezentują ubrania z nadrukowanym sitodrukiem

14 maja w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty sitodruku z Maciejem Mazurkiewiczem, koszalińskim artystą, zajmującym się malarstwem abstrakcyjnym, sitodrukiem oraz streetartem.
Podczas spotkania uczestnicy mogli samodzielnie wydrukować sobie koszulki, torby i plakaty w technice sitodruku. Wzór wykorzystywany podczas warsztatów był autorską grafiką Macieja Mazurkiewicza, stanowiąca połączenie znanych , koszalińskich motywów architektonicznych takich jak, neon kina Adria, budynek dawnego Empiku, Zorza, oraz mural „Maratończyk”. Grafika, była drugą realizacja Mazurkiewicza, w której wykorzystał koszalińską architekturę w warsztatach sitodruku.

"Projekt realizowany w ramach stypendium Miasta Koszalina w zakresie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami w 2022 r."

Plakaty z sitodrukiem wykonanym przez Macieja Mazurkiewicza
Maciej Mazurkiewicz podczas warsztatów, pokazuje uczestnikom proces sitodruku