W imieniu organizatorów, Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Przystanek Historia Koszalin. Tym razem, będzie to wykład Pawła Miedzińskiego pt. "Życie i śmierć "Wielkiego Sokoła Górskiego". Rumunia pod rządami Nicolae Ceausescu.​
Spotkanie poświęcone będzie postaci dyktatora Nicolae Ceausescu. Człowieka, który jak się wydaje był w równym stopniu wielbiony (publicznie) i nienawidzony (prywatnie). Paweł Miedziński będzie starł się opowiedzieć o mniej znanych faktach związanych ze sprawowaniem przez niego władzy oraz kulisach jego śmierci w czasie „rewolucji” w grudniu 1989 r.

Spotkanie odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 na sali kinowo-konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Polonii 1.