Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na wykład dr hab. Krzysztofa Wasilewskiego pt. „Sto lat relacji dyplomatycznych Polski z USA” w dniu 14 listopada o godz. 17:00 w sali kinowej KBP.

W 2019 roku mija równo sto lat od nawiązania stosunków dyplomatycznych między Stanami Zjednoczonymi a odrodzoną Rzeczpospolitą Polską. Z tej okazji Ambasada USA w Warszawie od niemal dwóch lat organizuje okolicznościowe wydarzenia w całym kraju. Dwustronna historia obejmuje wspólnych bohaterów i wydarzenia, które połączyły Polskę i USA więziami sojuszu i przyjaźni. Podczas wykładu zostaną zaprezentowane bardziej i mniej znane postacie z polsko-amerykańskich dziejów. Będzie można także poznać losy Polonii amerykańskiej.

Krzysztof Wasilewski - prof. n. dr hab., pracownik Wydziału Humanistycznego Politechniki Koszalińskiej; stypendysta m.in. University of Michigan, Cambridge University i Freie Universität w Berlinie; jego zainteresowania naukowe obejmują: dyskursy migracyjne, wielokulturowość, politykę historyczną. 

Zapraszamy serdecznie!